Silesia Sport Center w Chorzowie

TEMAT: PROJEKT BUDOWY BUDYNKU SPORTOWO – REKREACYJNEGO W CHORZOWIE
INWESTOR: FUNDACJA „PROVENTUS” SP. KA
INWESTYCJA: 2009 – 2015 / POZWOLENIE NA BUDOWĘ

PROJEKT ZDOBYŁ GLÓWNĄ NAGRODĘ W PIERWSZEJ EDYCJI KONKURSU FIRMY ROCKPANEL:  „Rockpanel – zmień wizję w projekt” 

OPIS: Budynek na planie prostokąta w formie prostopadłościanu ustawionego na słupach. Uwolniony parter przeznaczono na otwarty garaż dla klientów, powyżej umieszczono na trzech kondygnacjach pomieszczenia związane z projektowaną funkcją sportowo – rekreacyjną. W poziomie parteru ze względów ppoż. budynek posiada otwarcia pomiędzy słupami ograniczone poziomymi łamaczami blokującymi wejście do wewnątrz. Ściany na poziomie parteru zostaną wykończone tynkiem strukturalnym lub zostaną pozostawione z naturalną strukturą betonu architektonicznego.

Kondygnacje powyżej parteru – zostaną pokryte mocowanymi na podkonstrukcji płytami elewacyjnymi ROCKPANEL w kolorze grafitowym. Podziały poziome na elewacji będą wynikały z układu otworów okiennych oraz układu poziomów poszczególnych pięter. Podziały pionowe mają na celu nadanie dynamicznej formy sztywnej bryle budynku. W miejscu występowania okien przewiduje się wprowadzenie pasa perforowanych płyt elewacyjnych pełniących dodatkową funkcje osłony przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Na poziomie trzeciego piętra wprowadzono pas szklenia strukturalnego wykonany w oparciu o panele szklane vitrolit mocowane w ramie aluminiowej. Na elewacji południowej – reprezentacyjnej zostało zaprojektowane przeszklenie przebiegające przez trzy kondygnacje, za którym wyeksponowano główną klatkę schodową prowadzącą na pierwszą kondygnację. Na elewacji zachodniej zostanie zaakcentowane główne wejście do budynku poprzez wprowadzenie akcentu kolorystycznego w formie pionowego pasa na całej wysokości elewacji o szerokości portalu wejściowego. Forma budynku, a także kolorystyka, podziały na elewacji mają współgrać z otaczającą architekturą budynków biurowych, które są wykończone stalowymi panelami elewacyjnymi w kolorze srebrnym i grafitowym.

ROCKPANEL-02-str

ROCKPANEL-07-str

ROCKPANEL-06-str

ROCKPANEL-05-str

ROCKPANEL-04-str

ROCKPANEL-03-str